Před zahájením tohoto soutěžního ročníku jsme tentokrát měli jasno v tom, která družstva přihlásíme do soutěží. Řěšili jsme však otázku, kdo se trenérsky ujme starších žáků. Nakonec nám pomohl situaci vyřešit Milan Neugebauer, který si s Fr.Šiborem k dorostu starší žáky přibral. Tak jsme so pravidelných soutěží poprvé v historii klubu mohli přihlásit celkem 5 družstev a to i přesto, že jsme tentokrát přes velkou snahu nedali dohromady družstvo starší přípravky.

Z minoherních činností stojí jistě za zmínku skutečnost, že během léta 2006 se nám podařilo na zbytek původní silnice nainstalovat konstrukci a na ni umístit 188 sedaček pro diváky. Rovněž jsme zvládli vybudovat oplocení okolo celé jedné strany hřiště. Tím se nám podařilo hřiště ze strany od Nedvědice úplně uzavřít a velmi omezit neřízené využívání areálu místními i cizími osobami. Toto považujeme za velmi důležité, protože při vysokém počtu našich členů a omezených možnostech trénování a hraní pouze na jednom hřišti mají všechny další aktivity na kvalitu hřiště nepříznivý účinek.

Přípravka mladší

Pro tento soutěžní ročník jsme do soutěže přihlásili pouze družstvo přípravky mladší, protože chlapců, kteří by v této věkové kategorii mohli hrát jsme před začátkem soutěžního ročníku měli málo. Proto jsme několik schopnějších kluků posunuli o kategorii výše, tedy do mladších žáků. Družstvo trénovalo a hrálo svá utkání pod vedením Jirky Mráze, kterému především s trénováním pomáhali někteří z rodičů, především Jaroslav Houdek a Pavel Bracek. Družstvo po zaváhání v úvodním utkání doma s Jimramovem předvádělo velmi dobré výkony, podpořené i bodovými zisky z jednotlivých utkání a tak konečné umístění na 1.místě po skončení soutěžního ročníku bylo na jedné straně překvapivé a zároveň zasloužené.

Konečná tabulka okresního přeboru mladších přípravek – soutěžní ročník 2006-2007:

1. SK Pernštejn Nedvědice 12 10 1 1 62:11 31 (+ 13)
2. SK Bystřice n/P. 12 9 0 3 55:18 27 ( + 9)
3. Sokol Jimramov 12 3 1 8 14:35 10 ( – 8)
4. Žďas Žďár „B“ 12 1 0 11 7:74 3 ( – 15)

Žáci mladší

Toto družstvo jsme přihlásili nově především proto, že se nám do této věkové kategorie posunuli chlapci ročník narození 1995, kteří jsou velmi dobří a 5 z nich je dokonce dlouhodobě zváno k utkáním okresního výběru. Vedení družstva se ujali Radek Nedoma a Martin Šikula. Byla jen škoda, že v této věkové kategorii se přihlásilo tak málo družstev a tudíž kluci odehráli poměrně málo utkání. Přesto však byli ve své skupině poměrně suverénní a i přes zaváhání v Bobrové vyhráli svoji soutěž poměrně jasně.

Konečná tabulka okresního přeboru mladších žáků – soutěžní ročník 2006-2007:

1. SK Pernštejn Nedvědice 10 7 2 1 51: 5 23 (+ 8)
2. Sokol Bobrová 10 5 4 1 32:10 19 (+ 4)
3. Sokol Herálec 10 5 2 3 29:32 17 (+ 2)
4. Sokol Jimramov 10 4 3 3 34:36 15 ( 0 )
5. TJBohdalov 10 1 2 7 17:43 5 (-10)
6. SK Ujčov 10 1 1 8 13:50 4 (-11)

Žáci starší

Toto družstvo již před sezonou vypadalo velmi silné a v průběhu soutěžního ročníku se to také potvrdilo. Pod vedením Milana Neugebauera a Františka Šibora kluci po celý soutěžní ročník podávali velmi dobré výkony a tak zaslouženě a poměrně suverénně vyhráli oktresní přebor ve své věkové kategorii. Jedinou prohru toto družstvo utrpělo až v posledním kole v Rozsochách. Nutné je ale uvést, že toto utkání z nejrůznějších důvodů odehráli převážně mladší žáci.

Konečná tabulka okresního přeboru starších žáků – soutěžní ročník 2006-2007:

1. SK Pernštejn Nedvědice 18 14 3 1 49:7 45 (+ 18)
2. TJ Rozsochy 18 11 1 6 39:28 34 (+ 7)
3. družstevník Bory 18 9 3 6 50:34 30 (+ 3)
4. TJ Bohdalov 18 9 1 8 30:26 28 (+ 1)
5. Baník Dolní Rožínka 18 9 1 8 39:28 28 (+ 1)
6. TJ Nová Ves 18 7 3 8 34:41 24 (- 3)
7. TJ Moravec 18 7 2 9 29:36 23 (- 4)
8. Žďas Žďár B 18 7 1 10 35:49 22 (- 5)
9. MARS Svratka 18 5 3 10 32:43 18 (- 9)
10. TJ Pohledec 18 2 2 14 17:62 8 (-19)

Dorost

Dorostenci po loňském odhlášení z již přihlášené soutěže Doubravníkem celý rok nikde nehráli a moc ani netrénovali. Proto před začátkem soutěžního ročníku jsme měli z výkonnosti družstva trochu obavy. Tyto se nám částečně potvrdily v několika utkáních na podzim. Jaro však měli kluci vynikající a až na výpadek doma se Strážkem (4:4) sbírali potřebné body a konečné první místo je pro ně odměnou za tréninkovou píli. Odměnou je i pro Milana Neugebauera a Františka Šibora, kteří se družstvu po celou sezónu poctivě věnovali, a také pro ostatní funkcionáře klubu.

Konečná tabulka okresního přeboru dorostu – soutěžní ročník 2006-2007:

1. SK Pernštejn Nedvědice 22 16 3 3 122: 28 51 (+ 18)
2. TJ Pohledec 22 16 3 3 97: 23 51 (+ 18)
3. Jiskra Vír 22 15 1 6 85: 42 46 (+ 13)
4. TJ Jívoví 22 14 3 5 79: 42 45 (+ 12)
5. Baník Dolní Rožínka 22 12 4 6 64: 39 40 (+ 7)
6. TJ Strážek 22 9 5 8 57: 49 32 (- 1)
7. Družstevník Bory 22 8 3 11 58: 61 27 (- 6)
8. MARS Svratka 22 7 3 12 58: 78 24 (- 9)
9. TJ Březí-Březské 22 5 7 10 41: 47 22 (- 11)
10. TJ Křižanov 22 7 1 13 37: 71 22 (- 11)
11. TJ Věchnov 22 6 1 15 51:116 19 (- 14)
12. Sokol Křoví 22 0 0 22 16:169 0 (- 33)

Muži

Po loňském velmi solidním 4.místě vládl před začátkem soutěžního ročníku mírný optimismus, byť se nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce některé přestupové snahy a tak mužstvo zůstalo beze změn. Trénování se opět ujal Pavel Vejrosta, kterému na podzim velmi pomohl Vratislav Kostelan a průběžně mu pomáhal Antonín Vojta, který byl i vedoucím mužstva.

Výše zmíněný optimismus vyplýval a stále vyplývá především z věkového složení tohoto kolektivu a také z jeho typové skladby. Drobné změny, ke kterým došlo v průběhu zimní přestávky výkonnost mužů nijak neovlivnily. Na hostování do Víru byl uvolněn po mnoha letech činnosti v Nedvědici Pavel Prudký a do brněnských Kohoutovic odešel hostovat Vratislav Kostelan. Naopak z Doubravníka byl na přestup získán další z nedvědičáků Antonín Štarha. Ten se ukázal být velkou posilou a i on byl jedním ze strůjců velmi úspěšného jara, které nás vyneslo až na výborné 3.místo okresního přeboru. Před začátkem soutěžního ročníku došlo rovněž k dohodě s funkcionáři SK Bystřice a na hostování do mužstva hrajícího špici krajského přeboru byl opět uvolněn Michal Havlíček.

1.kolo: SK Ujčov – Nedvědice 2 : 4 (1:1) branky:Prudký Zd. 2, Fligl, Šikula

Za pěkného počasí před spoustou diváků z Ujčova i Nedvědice odehráli naši kluci velmi dobré utkání, po celou dobu měli jeho osud víceméně pod kontrolou. Za stavu 2:3 Řehůřek neproměnil penaltu. 2.kolo: Nedvědice – Sokol Osová Bítýška 4 : 2 (1:1) branky: Havíř 2, Šikula 2

Opět za pěkného počasí odehráli naši kluci velmi dobré utkání, soupeř byl herně velmi dobrý a dlouho zlobil. 3.kolo: TJ Jívoví – Nedvědice 3 : 1 (2:0) branka: Havíř

K utkání do Jívoví jsme odjížděli optimisticky naladěni a to i přesto, že zdejší hrbaté hřiště a jedni z nejhorších diváků i funkcionářů na okrese dělají z každého utkání zde nepříjemnou záležitost. Začali jsme velmi dobře, ale po 20 minutách, kdy jsme neproměnili několik gólovek, udeřilo dvakrát v krátké době na druhé straně. Tak jsme ve 30.minutě pro dvou hrubkách v obraně prohrávali 2:0 a poločas jsme dohráli v křeči. Po přestávce se naše hra velmi zlepšila a domácí se téměř nedostali přes půlící čáru. Výsledkem našeho drtivého tlaku však byl jen jeden gól, nastřelené tyče a břevna. A když rozhodčí neměl minimálně ve třech případech odvahu odpískat penaltu, vyrovnávací branky jsme se nedočkali. Naopak domácí v nastaveném čase z metrového ofsajdu dali třetí branku v situaci, kdy již jsme hráli pouze na 2 obránce.

4.kolo: Nedvědice – Sokol Rovečné 5 : 1 (1:0) branky: Prudký Zd. 2, Šikula, Jirásek, Kostelan

Po výsledkově nevydařeném utkání v Jívoví jsme se v 1.půli tohoto zápasu trápili, naopak hosté hráli velmi dobře. Po přestávce jsme však dali rychle dvě branky, zvedli jsme se herně a zbytek utkání jsme dohráli v pohodě.

5.kolo: SK Dolní Heřmanice – Nedvědice 1 : 0 (0:0)

Utkání jsme odehráli bez nasazení, nedařila se kombinace a korunu všemu nasadil Fligl, který se nechal již v 1.půli vyloučit. Po přestávce jsme poměrně brzy dostali branku a i když jsme si vytvořili i v 10 hráčích územní převahu, mužstvo nemělo sílu na zvrat. Průběhu utkání nepomohl ani velmi slabý rozhodčí.

6.kolo: Nedvědice – TJ Strážek 2 : 2 (0:1) branky: Kostelan, Prudký Zd.

1.půli utkání jsme opět odehráli bez nasazení a ke všemu jsme inkasovali lacinou branku. Po přestávce to na obrat dlouho nevypadalo, až okolo 80.minuty jsme utkání dvěma brankami otočili. Naši hráči však místo soustředění se na obranu a uhájení hubeného výsledku chtěli přidat další branky a soupeř nás v nastaveném čase potrestal vyrovnávací brankou.

7.kolo: Jiskra Měřín – Nedvědice 1 : 1 (1:0) branka: Havíř

Po dvou nevydařených utkáních jsme odjížděli do Měřína k utkání se soupeřem, který až dosud pouze jednou remizoval. Utkání bylo od začátku vyrovnané a paradoxně od chvíle, kdy jsme asi ve 30.minutě inkasovali branku, jsme se velmi zlepšili a dostali domácí pod tlak. Tento způsob hry se nám dařil i ve 2.půli a tak asi v 60.minutě jsme zaslouženě vyrovnali. Domácí poté zcela vypadli z role a bylo škoda, že jsme nevyužili některou z mnoha šancí. Závěrečný asi pětiminutový tlak domácích jsme v pohodě přestáli.

8.kolo: Nedvědice – Baník Dolní Rožínka 3 : 2 (0:2) branky: Havíř, Fligl, Šikula

Znovu laxní nástup do utkání, velmi dobří hosté a výsledkem bylo jejich dvoubrankové vedení. Po přestávce jsme brzy dali kontaktní branku, hosté úplně odpadli a tak se nám podařilo dalšími dvěma góly utkání otočit.

9.kolo: Družstevník Bory – Nedvědice 4 : 0 (3:0)

S odstupem času lze toto utkání hodnotit jako naše nejhorší vystoupení v sezóně. Navíc soupeř se na nás dobře připravil a tak po poločase nebylo o co hrát. Naši tragédii zvýraznila dvě vyloučení – Hájka a Kostelana.

10.kolo: Sokol Bobrová – Nedvědice 1 : 3 (1:1) branky: Fligl, Prudký Zd., Richter P.

K utkání jsme nastupovali se snahou odčinit prohru v Borech. Opět jsme však dostali první branku a dlouho to na dobrý výsledek nevypadalo. Do přestávky se nám však podařilo vyrovnat a ve 2.půli jsme již ovládli hru.

11.kolo: Nedvědice – Sokol Jimramov 3 : 1 (3:0) branky: Fligl 2, Prudký Zd.

Po dlouhé době z naší strany bezproblémové utkání, když jsme dali brzy branky a soupeř mnoho nezlobil.

12.kolo: MARS Svratka – Nedvědice 2 : 2 (1:0) branky: Řehůřek, Prudký Zd.

Domácí se potáceli u dna tabulky a tak jsme před utkáním mysleli na tři body. Nedokázali jsme se však prosadit proti velmi tvrdé až surové hře a navíc jsme po několika neproměněných šancích opět inkasovali první branku. Po přestávce se naše hra velmi zlepšila, dvěma brankami jsme otočili stav utkání a měli jsme hru pod kontrolou. Dali jsme dokonce branku na 3:1, kterou rozhodčí nejdříve uznal, ale po protestech domácích ji poté odvolal. Krátce nato jsme pak po hrubce na levé straně obrany dostali těsně před koncem vyrovnávací branku.

13.kolo: Nedvědice – SK Štěpánov 1 : 0 (0:0) branka: Prudký Zd.

Hosté soupeřili s Měřínem o 1.příčku v tabulce a tak jsme z nich měli velký respekt. V první půli jsme se spíše bránili a několikrát bylo na naší straně i štěstí. Ve 2.půli se nám podařilo hru vyrovnat, asi v 70.minutě jsme šli do vedení a hosté neměli sílu na zvrat.

14.kolo: Nedvědice – SK Ujčov 3 : 0 (1:0) branky: Řehůřek, Procházka, Fligl

Po nevydařené zimní přípravě jsme k prvnímu utkání jara nenastoupili v herní pohodě a na utkání to bylo znát. O osudu zápasu rozhodly dva momenty, jednak náš vedoucí gól z penalty a krátce nato hosté stejnou výhodu neproměnili. Po přestávce byla hra oboustranně nic moc a utkání jsme rozhodli dvěma brankami až v posledních pěti minutách.

15.kolo: Sokol Osová Bítýška – Nedvědice 0 : 0

Velmi dobré utkání s velmi dobrým soupeřem. Nás několikrát podržel brankář Juračka, sami jsme se do šancí moc nedostali, takže po zápase jsme remízu brali.

16.kolo: Nedvědice – TJ Jívoví 1 : 1 (1:1) branka: Řehůřek

Z naší strany jedno z nejhorších utkání celé sezóny a určitě nejhorší utkání jara. Hostům stačila pouze bojovnost na to, aby nás k ničemu nepustili. Poměrně brzo jsme dostali branku po hrubce na levé straně obrany a byli jsme rádi alespoň za vyrovnání z penalty. V závěru utkání, kdy jsme chtěli rozhodnout, se hosté dostali do několika brejků a minimálně 2x čaroval brankář Juračka, kterému jsme vděčili alespoň za bod. U hostů více než hra, opět zaujala sprostota jejich hráčů a hlavně činovníků.

17.kolo: Sokol Rovečné – Nedvědice 0 : 0

Z naší strany poměrně solidně odehrané utkání, ve kterém Řehůřek neproměnil v 1.půli penaltu a po přestávce jsme se střelecky nedokázali prosadit proti 10 hrajícím domácím, když jim byl v závěru 1.půle vyloučen hráč.

18.kolo: Nedvědice – SK Dolní Heřmanice 3 : 1 (0:0) branky: Prudký Zd. 2, Havíř

Především v 1.půli opět z naší strany velké trápení a to i přesto, že soupeř byl velmi slabý a prakticky se za celé utkání nezmohl na jedinou souvislou akci. Po přestávce jsme přece jen dokázali vstřelit tři branky, hosté korigovali až v poslední minutě vlastní brankou T.Hovorky.

19.kolo: TJ Strážek – Nedvědice 1 : 5 (0:4) branky: Pospíšil 2, Havíř, Jirásek, Prudký Zd.

Proti téměř jistému sestupujícímu z přeboru jsme odehráli pohodový zápas a to především díky tomu, že jsme dali brzy branky. Úspěšnou premiéru v mistrovském utkání za 1.mužstvo si odbyl Libor Dinga, když jedinou branku dostal za stavu 0:5 z penalty.

20.kolo: Nedvědice – Jiskra Měřín 1 : 2 (0:1) branka: Havíř

Proti dosud neporaženému celku soutěže a téměř jistému postupujícímu jsme neodehráli špatný zápas. Po naší vyrovnávací brance jsme dokonce měli více ze hry a vypracovali jsme si dvě gólovky. Asi 10 minut před koncem jsme však dostali z ofsajdové situace druhou branku a mužstvo již nemělo sil na to, aby podruhé stav utkání vyrovnalo.

21.kolo: Baník Dolní Rožínka – Nedvědice 0 : 7 (0:7) branky: Prudký Zd. 3, Pospíšil, Havíř, Jirásek, Procházka

K tomuto utkání jsme nastupovali s respektem k soupeři, který určitě patří minimálně k průměru okresního přeboru. Utkání se nám však nad očekávání vydařilo a 1.půle byla poločasem snů. Domácí se úplně rozsypali a nebýt nedisciplinovanosti Prudkého a Pospíšila, kteří museli být vystřídáni, skončilo by utkání téměř jistě dvouciferným výsledkem.

22.kolo: Nedvědice – Družstevník Bory 2 : 1 (0:1) branky: Prudký Zd. 2

Velmi utrápené utkání především proto, že jsme velmi slabého soupeře pustili do vedení a pak jsme se na tři body hodně nadřeli.

23.kolo: Nedvědice – Sokol Bobrová 2 : 1 (1:0) branky: Prudký Zd. 2

Bobrová má velmi kvalitní mužstvo, což předvedla i v tomto utkání. Nám pomohla skutečnost, že jsme dali vedoucí branku a poločas jsme pak dohráli v pohodě. Po přestávce však hosté pěknou střelou z dálky vyrovnali, dlouho byli i lepší a až naše šťastná branka nedlouho před koncem nám zajistila tři body.

24.kolo: Sokol Jimramov – Nedvědice 0 : 0

V tomto utkání jsme ztratili dva body za výhru, když jsme museli nastoupit bez obou útočníků základní sestavy a zbývající čtyři, kteří se na postech útočníků vystřídali, je nedokázali nahradit. Přesto obrana i záloha odehrála velmi kvalitní zápas, když zejména po přestávce se domácí dostávali na naši polovinu jen sporadicky.

25.kolo: Nedvědice – MARS Svratka 5 : 0 (3:0) branky: Fligl 2, Jirásek 2, Pospíšil

Velmi slabý soupeř za celé utkání kromě zdržování a filmování nic neukázal a dodsažený výsledek byl pro něj milosrdný.

26.kolo: SK Štěpánov – Nedvědice 0 : 1 (0:0) branka: Pospíšil

Velmi dobrou hru celého mužstva v několika posledních utkáních jsme korunovali vynikajícím výkonem ve Štěpánově, kde jsme již v 1.půli mohli vstřelit minimálně 3 branky. Po přestávce byla hra vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Přesto Pospíšilova branka asi v 70.minutě byla zaslouženou odměnou za výborný výkon celého mužstva. Mrzí jen nedisciplinované vystupování jinak velmi dobrého Zd.Prudkého