Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu Přeskočit na hlavní menu
Víkend v přírodě, na čerstvém vzduchu, pěšky nebo na kole a navštívit to NEJ nejen z okolí Nedvědice?
Nedvědice leží na hranicích 2 krajů, takže oběma směry je opravdu z čeho vybírat.
Inspirujte se na turistických portálech, které Vám představí TOP výlety na Nedvědicku – v JIHOMORAVSKÉM kraji i kraji VYSOČINA.
Kraj VYSOČINA – Nedvědicko, Bystřicko, Novoměstsko, Žďársko                                                                                                                                                      JIHOMORAVSKÝ KRAJ Nedvědicko, Tišnovsko a Brněnsko

Co můžete navštívit v NEDVĚDICI ?

 

V OKOLÍ do 20 km

Více informací o jednotlivých místech, zajímavostech či výletech Vám rádi poskytneme v našem Turistickém informačním centru.

 

Máme tu i něco pro děti:

 

KORÁLKY KOMORNÉ ELIŠKY

Je to jednoduchá hledačka pro celou rodinu od jara do podzimu. Nejenom hrad Pernštejn, ale i podhradí skrývá neobjevené poklady. Ty opravdové, jako je třeba džbán se stříbrnými mincemi, i ty pohádkové. Byla totiž jednou jedna nepořádná služebná, která se stále parádila, až se jí rozsypaly vzácné korálky. Za trest nyní straší na hradě Pernštejně jako bílá paní. Hravý pěší výlet začíná a končí v Nedvědici (vlakem do Tišnova, linky S3, R9, dále do Nedvědice, linka S31). Jednoduchá hledačka vedoucí po pokladech podhradí neopomene navštívit také hrad Pernštejn. Úspěšné luštitele hry čeká malá odměna.

Hrací karta ke stažení zde                                                                                                                                                                            

 

PUTOVÁNÍ PO SOCHÁCH MICHALA OLŠIAKA                                               

Hra je určená nejen pro rodiny s dětmi. Seznámíte se se všemi sochami v regionu a i mimo něj. Všechny ifnormace o sochách, zajímavostech v okolí, možnostech občerstvení najdete na jednom místě. Vyzvedněte si průkazku a pojďte objevovat a sbírat razítka! Za 15 nasbíraných razítek získáte malý dárek. Průkazky si stáhněte zde nebo vyzvedněte v ubytovacích zařízeních či v Turistických informačních centrech seznam najdete zde: TIC v Koruně Vysočiny.