V průběhu letní přestávky před začátkem tohoto soutěžního ročníku se odehrálo několik důležitých věcí, které měly velký vliv na další fungování našeho klubu. Především jsme museli řešit otázku, ve kterém okrese budeme tento soutěžní ročník hrát. Územně totiž patříme od 1.1.2005 do okresu Brno-venkov, kam se nám ale z ekonomických i jiných důvodů vůbec nechtělo.

Přestože jsme na tuto skutečnost upozorňovali různými způsoby již od července 2004, řešilo se vše až na poslední chvíli, těsně před uzávěrkou přihlášek do soutěží v obou okresech. Dlouho vše vypadalo na náš přechod do soutěží okresu Brno-venkov, až den před uzávěrkou přihlášek se oba okresní fotbalové svazy dohodly, že nám udělí roční výjimku a my jsme tak mohli přihlásit naše družstva do soutěží na žďárském okrese. Následná jednání na podzim 2005, jejichž cílem bylo dosáhnout trvalé výjimky, či změny stanov ČMFS apod., narážela na skutečnost, že kvůli průtahům s volbou předsedy ČMFS nebylo dlouho s kým jednat. Až na jaře 2006 se postupně začalo rýsovat řešení, a to především díky změně stanoviska KFS v Jihlavě a také vstřícnějšímu postoji oslovených pracovníků ČMFS. Definitivní rozhodnutí však nakonec stejně padlo opět na poslední chvíli, v polovině června 2006. Především díky aktivitám předsedy a místopředsedy OFS ve Žďáře, pánů ing.Mahela a Harvánka a dále díky aktivitám předsedy KFS v Jihlavě p.Vrzáčka se podařilo najít řešení, které umožní Nedvědici (ale do budoucna i jiným klubům) účastnit se soutěží v jiném okrese, než do kterého geograficky patří. Důležité je doplnit, že okamžikem zařazení našich družstev do soutěží okresu Žďár n/S. nezaniká našim družstvům právo na postup do krajských soutěží kraje Vysočina, pokud si toto právo kdykoli v budoucnu vybojují.

Hodně se změnilo i v organizaci mládežnických družstev. Po 10 letech spolupráce s SK FC Doubravník začal již na jaře podíl doubravnických na činnosti všech družstev výrazně klesat. Vše vyvrcholilo v létě 2005, kdy žáci po sestupu z krajského přeboru nebyli přihlášeni ani do krajské soutěže. Proto byli převedeni do Nedvědice a přihlášeni do okresního přeboru. Daleko hůře dopadli dorostenci, kteří se sice udrželi v krajské soutěži, ale podaná přihláška byla doubravnickými činovníky na poslední chvíli stažena. Proto dorostenci v uplynulém soutěžním ročníku nehráli vůbec. Obě družstva přípravek pokračovala v činnosti v Nedvědici.

Přípravka mladší a starší

Obě družstva odehrála soutěžní ročník 2005/2006 pod vedení trenérů Jana Bednáře a Jiřího Mráze (mladší přípravka) a Radka Nedomy a Martina Šikuly (starší přípravka). V kolektivu starší přípravky máme několik velmi dobře se projevujících kluků a družstvo tak prošlo celým soutěžním ročníkem bez ztráty bodu. Naopak v kolektivu mladší přípravky chyběli mezi průměrnými kluky 2-3 jedinci, kteří by svou výkonností kolektiv herně táhli. Toto se projevilo především na podzim, zatímco na jaře se herní projev a výsledky i u mladší přípravky velmi zlepšily. Snad i díky účasti v zimní lize přípravek.

Konečné tabulky po skončení soutěžní ročníku 2005-2006

Mladší:

1. Měřín 10 8 2 0 36:14 26 + 11
2. Nedvědice 10 4 2 4 30:24 14 – 1
3. Moravec 10 4 2 4 25:22 14 – 1
4. Žďár n/S. 10 4 2 4 29:25 14 – 1
5. Křižanov 10 3 1 6 10:33 10 – 5
6. Velká Bíteš 10 1 3 6 19:32 6 – 9

Starší:

1. Nedvědice 8 8 0 0 39:5 24 + 12
2. Velká Bíteš 8 6 0 2 32:13 18 + 6
3. Moravec 8 4 0 4 21:13 12 0
4. Žďár n/S. 8 1 0 7 7:30 3 – 9
5. Křižanov 8 1 0 7 2:40 3 – 9

Žáci

Jak je uvedeno výše, hrají žáci po 9 letech opět v Nedvědici, a to v okresním přeboru. Vedení družstva si vzal na starosti Milan Neugebauer, kterému v průběhu sezóny začal pomáhat František Šibor. Především díky Milanovi se v této věkové kategorii dal dohromady velmi kvalitní kolektiv, který si však na podzim 2005 teprve zvykal na podmínky v Nedvědici a na způsob hry v okresním přeboru. Díky velmi dobré trénovanosti však na jaře 2006 žáci prokázali svoji sílu, když ani jednou neprohráli a pouze 3x remízovali. Díky slabším výsledkům na podzim však vynikající jarní výsledky stačily pouze na druhé místo. Toto umístění je však třeba hodnotit jako velmi dobré.

Konečná tabulka po skončení soutěžního ročníku 2005-2006

1. Moravec 22 16 3 3 75:21 51 + 18
2. Nedvědice 22 13 5 4 56:21 44 + 11
3. Nová Ves 22 14 2 6 58:36 44 + 11
4. Jívoví 22 14 2 6 90:41 44 + 11
5. Dolní Rožínka 22 13 4 5 69:25 43 + 10
6. Svratka 22 11 3 8 50:33 36 + 3
7. Bohdalov 22 10 3 9 39:37 33 0
8. Žďár n/S. B 22 9 3 10 46:47 30 – 3
9. Křoví 22 6 2 14 28:101 20 – 13
10. Pohledec 22 5 3 14 38:77 18 – 15
11. Rozsochy 22 3 2 17 25:77 11 – 22
12. Bobrová 22 1 2 19 11:69 5 – 28

Muži

Muži po 4 sezónách, strávených ve IV. a III. třídě, postoupili opět do okresního přeboru. V hodnocení celého soutěžního ročníku převažuje spíše radost, když konečné 4.místo, zisk 41 bodů a 2 kladné body v tabulce pravdy, jsou na nováčka soutěže jistě solidním výsledkem. Neopominutelnou je rovněž skutečnost, že ve většině utkání se družstvo prezentovalo solidní hrou a rovněž věková skladba družstva dává optimistické vyhlídky do dalších sezón.

Z hráčského kádru v průběhu letní přestávky odešel Tomáš Bukal (ukončení hostování z Doubravníka) a především opora družstva Michal Havlíček, který byl uvolněn na hostování do Bystřice n/P. (krajský přebor). Jejich místa zaujali naši odchovanci Petr Havíř a Zdeněk Prudký (oba hostování z Doubravníka). Mužstvo trénoval Pavel Vejrosta, kterému pomáhal především s vedením tréninků Vratislav Kostelan.

1.kolo: Velké Meziříčí B – Nedvědice 3 : 1 (0:1) branka: Kostelan

Proti favoritovi soutěže jsme na jeho hřišti podali velmi solidní výkon. Ještě v 70.minutě jsme vedli 1:0. Poté jsme však inkasovali z metrového ofsajdu a závěr utkání jsme nezvládli.

2.kolo: Bobrová – Nedvědice 2 : 0 (2:0)

V tomto utkání jsme doslova prospali 1.poločas a po velmi laciných brankách jsme zaslouženě prohrávali. Ve 2.poločase jsme domácí přehráli, ale do větší šance jsme se až do konce utkání nedostali.

3.kolo: Nedvědice – Křoví 1 : 1 (0:1) branka: Řehůřek

V prvním utkání na domácím hřišti byli hosté velmi dobří a dlouho vedli. Konečný výsledek byl spíše naším úspěchem.

4.kolo: Dolní Rožínka – Nedvědice 2 : 1 (2:0) branka: Zd.Prudký

Podobně jako v Bobrové jsme 1.půli doslova odflákali a dostali dva hodně hloupé góly. Slabý sudí na obou stranách odpustil po jedné penaltě. Po přestávce jsme se výrazně zlepšili, ale naše místy drtivá převaha vedla jen ke snížení stavu. Naše branka přišla příliš pozdě a na vyrovnání již nezbyl čas.

5.kolo: Nedvědice – Osová Bítýška 4 : 1 (2:1) branky: Havíř 2, Procházka, Zd.Prudký

Utkání jsme již tradičně začali laxně a hosté nás za to potrestali brankou. Naše hra se výrazně zlepšila asi od 20.minuty a výsledkem bylo otočení výsledku těsně před přestávkou dvěma brankami Havíře. 2.poločas byl již plně v naší režii a družstvo poprvé předvedlo hru podle našich představ.

6.kolo: Měřín – Nedvědice 5 : 1 (1:1) branka: Kostelan

Vývoj tohoto utkání velmi ovlivnil rozhodčí Šula z Radostna, který nám již před začátkem utkání přišel vyhrožovat do naší kabiny !!! a totéž zopakoval ještě před začátkem utkání před naší střídačkou. Samotné utkání vedl tak, že naši hráči byli od 1.minuty trestáni málem za každý špatný pohled žlutými kartami zatímco stejné situace na straně domácích hráčů nevšímavě přehlížel. Po vyrovnané 1.půli jsme byli po přestávce výrazně lepší a další naš branky visela ve vzduch. Vše se však zlomilo asi v 70.minutě, kdy jsme hloupě inkasovali druhý gól. Poté nám sudí v krátkém sledu vyloučil tři hráče a nebylo o co hrát.

7.kolo: Nedvědice – Dolní Heřmanice 5 : 2 (2:0) branky: Havíř 3, Řehůřek, Kostelan

poprvé se nám podařilo kvalitně odehrát celé utkání a velmi dobří hosté neměli šanci, i když především v 1.půli velmi zlobili.

8.kolo: Štěpánov – Nedvědice 2 : 1 (1:1) branka: Havíř

Ve Štěpánově odehráli muži pravděpodobně nejlepší utkání celého soutěžního ročníku. V 1.půli jsme slabé domácí prakticky k ničemu nepustili, vedli jsme a sudí odpustil domácím janou penaltu po faulu na Zd.Prudkého. Po hrubé chybě a brejku domácích jsme však těsně před přestávkou inkasovali. Po přestávce bylo utkání vyrovnané a jeho průběh velmi ovlivnil sudí Navrkal z Třebíče, když asi v 70.minutě vtáhl na pokyn pomezního faul do pokutového území a nařídil penaltu. Při našem závěrečném tlaku pak přehlížel hrubé fauly domácích z nichž likvidační zákroky na Řehůřka a Jiráska volaly po červené kartě. Oba si již na podzim nezahráli.

9.kolo: Nedvědice – Rovečné 1 : 0 (1:0) branka: Pospíšil

Bojovné a z naší strany hodně utrápené utkání. V 1.poločase jsme neproměnili několik dobrých příležitostí a po přestávce jsme po vyloučení Fligla výhru se štěstím uhájili.

10.kolo: Pohledec – Nedvědice 2 : 3 (2:0) branky: Pospíšil, Zd.Prudký, Kostelan

Na hřišti posledního Pohledce jsme 1.půli opět odflákli a výsledkem bylo zasloužené vedení domácích 2:0. Po přestávce jsme hned ve 46.minutě snížili a od té chvíle byly další naše branky je otázkou času, protože domácí úplně odpadli. Vítězný gól dal Kostela asi 10 minut před koncem.

11.kolo: Nedvědice – Ujčov 1 : 1 (0:0) branka: Šikula

Sousední derby bylo především ze strany ujčovských zbytečně vyhecované. My jsme měli bez zraněných Řehůřka, Jiráska a Richtera a bez distancovaných Procházky a Fligla velké potíže poskládat sestavu. V průběhu bojovného utkání měla obě družstva několik dobrých šancí, které však nevyužila. A když rozhodčí odpustil hostům penaltu po faulu na Zd.Prudkého, směřovalo vše k celkem zasloužené plichtě. Přišel však infarktový závěr, když po snad jediné chybě obrany jsme v 91.minutě inkasovali střelou ze 25 metrů. Naši hráči však ještě zabojovali, Zd.Prudkému se podařilo odcentrovat a Šikula hlavou vyrovnal. To běžela již 94.minuta !!!

12.kolo: Jimramov – Nedvědice 2 : 4 (1:3) branky: Zd.Prudký 2, Pa Klusák, Kostelan

K utkání jsme neodjížděli s velkým optimismem.Domácí nás však evidentně podcenili a než se rozkoukali, vedli jsme ve 20.minutě 3:0. Když však domácí asi v 60.minutě snížili na 2:3, nevypadalo to s námi nejlépe. Brejk Zd.Prudkého, faul a následně Kostelanem proměněná penalta naše hráče opět zklidnily. Závěr utkání na tragickém hřišti Závěr utkání jsme pak v pohodě dotáhli k zisku neplánovaných tří bodů.

13.kolo: Nedvědice – Vír 6:0 (2:0) branky: Zd.Prudký 4, Pospíšil 2

Hosté v úvodu hodně zlobili, nastřelili dokonce břevno. Po přestávce však zcela odpadli a mohli klidně inkasovat i vícekrát.

17.kolo: Nedvědice – Dolní Rožínka 3 : 1 (3:0) branky: Burýšek, Zd.Prudký, Havíř

Oproti zvyklostem z několika podzimních utkání jsme na hosty od začátku „vlétli“ a rozhodli o výsledku. Po přestávce se hra vyrovnala, hosté asi v 80.minutě snížili a v závěru ještě hodně zlobili.

18.kolo: Osová Bítýška – Nedvědice 1 : 3 (0:2) branky: Fligl 2, Řehůřek

K utkání jsme jeli bez distancovaného Zd.Prudkého (4 ŽK). Utkání se nám však herně velmi povedlo, zatímco domácí byli téměř bezzubí a nepodržel je ani brankář. Za stavu 3:0 nařídil sudí velmi přísnou penaltu ze které domácí snížili. Posledních 5 minut jsme se tak stejně jako proti Dolní Rožínce trochu strachovali.

19.kolo: Nedvědice – Měřín 5 : 3 (1:2) branky: Zd.Prudký 2, Fligl, Havíř, Procházka

Měřín má velmi kvalitní mužstvo a tak jsme z utkání měli trochu obavy. Opět se nám však podařil vstup do utkání, když po několika náznacích šancí utekl Zd.Prudký a po faulu na něj byla nařízena penalta. Jirásek ji však kopl vedle a krátce na to jsme inkasovali. Vyrovnat se nám podařilo z druhé penalty, kterou Fligl rovněž nedal, ale stihl dorazit brankářem vyražený míč. Hosté však opět krátce na to vedli. Po přestávce Zd.Prudký po chytré přihrávce Havíře vyrovnal na 2:2, ale do třetice jsme krátce na to inkasovali. V závěrečných dvaceti minutách však velmi dobří hosté zcela odpadli a našim hráčům se velkou bojovností podařilo vývoj utkání otočit. Utkání se hrálo na velmi těžkém a v závěru rozbahněném terénu.

15.kolo: Nedvědice – Bobrová 0 : 0

V pondělní dohrávce na velmi těžkém terénu se po vyrovnaném 1.poločase projevila ve 2.půli skutečnost, že naši hráči měli v nohách těžké nedělní utkání s Měřínem, zatímco Bobrová si svoje utkání přeložila na sobotu. S blížícím se závěrem utkání tak byla převaha hostů stále větší a remízů jsme uhájili jen s velkým štěstím.

20.kolo: Dolní Heřmanice – Nedvědice 6 : 2 (1:1) branky: Fligl, Zd.Prudký

Do D.Heřmanic jsme před další pondělní dohrávkou odjížděli tentokrát již v sobotu, ale v poslátané sestavě. 1.poločas se nám však vcelku povedl, když jsme dlouho vedli, měli jsme i další šance a hosté vyrovnali po hrubce obrany. Po přestávce jsme však na 20 minut vypadli z role, inkasovali jsme 4 branky a nebylo o co hrát.

16.kolo: Křoví – Nedvědice 2 : 0 (0:0)

K pondělní dohrávce jsme odjížděli pouze se 12 hráči a když se hned v 1.minutě zranil Bukal, musel na hřiště M.Neugebauer. Celé utkání se odehrávalo mezi oběma šestnáctkami a zatímco my jsme se do žádné solidní střelecké příležitosti nedostali, domácí využili dvou našich chyb ve středu pole a zaslouženě vyhráli.

21.kolo: Nedvědice – Štěpánov 1 : 3 (0:2) branka: Havíř

Utkání se nám na rozdíl od podzimního vzájemného duelu ve Štěpánově nepovedlo a naopak hosté na něj byli dobře připravení. Ve druhé půli jsme dokázali snížit na 1:2, ale prakticky vzápětí hosté přidali třetí branku a výsledek si pohlídali.

22.kolo: Rovečné – Nedvědice 1 : 1 (0:1) branka: Procházka

V tomto utkání vyvrcholily naše jarní potíže se sestavou. Domácí však také zjevně nebyli v pohodě a tak jednobrankové vedení v poločase bylo jen slabým vyjádřením počtu našich šancí. Nutno však říci, že těsně před přestávkou Juračka chytil penaltu. Po přestávce domácí brzy vyrovnali, ale další šanci si již nevypracovali. Naopak Pospíšil se Zd.Prudkým pokračovali v zahazování stoprocentních příležitostí. A tak plichtu, kterou bychom před utkáním asi brali všichni, je nutno považovat za náš neúspěch.

23.kolo: Nedvědice – Pohledec 3 : 0 (1:0) branky: Havíř 2, Fligl

Poslední tým tabulky odehrál v Nedvědici solidní utkání, avšak kvalita našich hráčů především na záloze a v útoku byla zřejmá.

24.kolo: Ujčov – Nedvědice 2 : 5 (0:3) branky: Fligl 2, Zd.Prudký, Jirásek, Havíř

Do Ujčova jsme odjížděli zdravě nabuzení, ale zároveň s respektem k soupeři. Ten však utkání vůbec nezvládl a do hry se dostal na chvíli asi od 70.minuty, kdy mu rozhodčí na pokyn pomezního daroval penaltu. Závěr si naši hráči s přehledem pohlídali a vše korunoval pěknou brankou v nastaveném čase Havíř.

25.kolo: Nedvědice – Jimramov 0 : 3 kontumačně – na hřišti 4:1 (2:0) branky: Fligl 2, Procházka, Zd.Prudký

Z naší strany velmi vydařené utkání bylo následně zkontumováno, neboť Zd.Prudký nastoupil i přesto, že měl „distanc“ na 2 utkání za 8 žlutých karet. Nutno však podotknout, že nám v záznamech unikla jedna ŽK, takže jich dle nás měl pouze 7 a totéž nám bylo telefonicky potvrzeno v pátek před utkáním z OFS. Doporučená pošta – oznámení o nepodmíněném trestu jsme obdrželi až v ponděli po utkání.

26.kolo: Vír – Nedvědice 2 : 3 (2:0) branky: Pospíšil, J.Neugebauer, Řehůřek

K sestupu odsouzení domácí přistoupili k utkání jako ve IV.třídě. Těžko se scházeli, z několika balónů nebyly žádné dva stejné, na hřišti byla nejméně 15 cm vysoká tráva atd. K samotnému utkání však na rozdíl od našich hráčů přistoupili s nadšením a o přestávce jsme mohli být rádi, že jsme prohrávali jen o dvě branky, když domácí nedali penaltu. Stejně jako na podzim v Pohledci však krátce po přestávce Pospíšil snížil a domácí zcela odpadli. Stav hrací ploch jim však nahrával, zatímco my jsme se dlouho nedokázali prosadit. Asi v 70.minutě šestnáctiletý Jan Neugebauer pohotovou střelou z hranice šestnáctky vyrovnal a zdálo se, že z našeho drtivého tlaku přijdou další branky. Nakonec jsme byli rádi za penaltu, kterou sudí nařídil v 90.minutě za ruku. Tu Řehůřek s přehledem proměnil.

14.kolo: Nedvědice – Velké Meziříčí B 2 : 2 (1:1) branky: Fligl, Procházka

Hosté měli v nohách vítěznou páteční dohrávku v Křoví, ale i do Nedvědice v sobotu přijeli evidentně pro tři body. Dali také 1.branku a mohli přidat i další. Jenže krátce před přestávkou Fligl vyrovnal. Po přestávce jsme dokázali hru vyrovnat, a když asi v 70.minutě Procházka hlavou dal druhý gól, měli jsme tři body na dosah. Jenže těsně před koncem nařídil rozhodčí hodně přísnou penaltu a tak utkání skončilo zaslouženou remízou.

Konečná tabulka po skončení soutěžního ročníku 2005-2006

1. Velké Meziříčí B 26 19 6 1 86:21 63 + 24
2. Štěpánov 26 15 6 5 70:40 51 + 12
3. Bobrová 26 13 6 7 53:35 45 + 6
4. Nedvědice 26 12 5 9 57:49 41 + 2
5. Rovečné 26 12 4 10 45:42 40 + 1
6. Jimramov 26 12 4 10 66:55 40 + 1
7. Dolní Heřmanice 26 12 4 10 52:51 40 + 1
8. Ujčov 26 11 5 10 48:51 38 -1
9. Dolní Rožínka 26 12 1 13 56:64 37 – 2
10. Měřín 26 9 8 9 55:54 35 – 4
11. Osová Bítýška 26 10 2 14 43:61 32 – 7
12. Křoví 26 9 4 13 44:64 31 – 8
13. Vír 26 4 3 19 40:81 15 – 24
14. Pohledec 26 2 2 22 26:83 8 – 31

Do krajské 1.B třídy postoupilo béčko Velkého Meziříčí, do okresní soutěže sestopila mužstva Pohledce, Víru a Křoví. Tato mužstva nahradí sestupující z 1.B třídy Svratka a Bory, a postupující z okresní soutěže Jívoví a Strážek.